317 471 380

Naše historie

25. 9. 2013 Informace

Spolek bubakov.net byl založen v říjnu 2004 (původní název zněl Občanské sdružení bubakov.net) s cílem zastřešit komunitní síť, vytvořenou původně několika přáteli a známými za účelem sdílení připojení k internetu, komunikaci a hraní her. Postupem času se do sítě zapojovali další a další občané Nového Strašecí a okolních obcí.


Přihlášky, stanovy a další dokumenty


Dříve vznikala síť sdružení výhradně dobrovolnou činností svých členů, kteří na jejím budování a provozování pracovali ve svém volném čase a bez nároku na jakoukoliv odměnu. Vzhledem k nárůstu členů a změně jejich cílů (již se nehledal pouhý přístup do sítě Internet, ale vyžadovala se lepší a lepší kvalita tohoto přístupu) došlo v roce 2012 ke změně postoje a se starostí o síť a připojování členů již pomáhá najatá servisní organizace. I tak ovšem platí, že bez práce svých členů není schopen náš spolek svou síť provozovat.

Spolek nikdy nežádal o finanční podporu státu či obce. Naopak se snažil a snaží svou činností přispívat k rozvoji neinternetových aktivit svých členů. S přispěním svých členů a finančními prostředky pocházejících výhradně z členských příspěvků jsme se podíleli na organizování studentských divadelních přehlídek, realizaci divadelních představení pro děti a jejich rodiče či podpoře novostrašeckého Science Café. Dále jsme pro naše členy a jejich rodinné příslušníky otevřeli komunitní centrum Bubáček.

Zpět na výpis novinek