317 471 380

Komunita

Mimo budování a údržby komunitní sítě, se náš spolek angažovai při pořádní dalších kulturních a vzdělávacích akcích. Zde uvádíme několik z nich

Komunitní centrum Bubáček
Všichni členové mají možnost využívat prostor pro setkávání s přáteli a dalšími členy v Bubáčku. Zde se tak vytváří prostor pro různorodé aktivity našich členů a této možnosti je hojně využíváno. Mimo osobních konzultací členů se servisními techniky (pondělí dopoledne), se zde scházejí maminky s dětmi  s programem, který si vzájemně vytváří (středeční dílny). Pravidelné jsou již i Mikulášské besídky.
Kalendář akcí v Bubáčku

Bubákov čte
v jedné z rubrik našich stránek se objevují upoutávky na zajímavé knihy, které náš spolek daruje novostrašecké knihovně.  Autoři upoutávek jako odměnu za napsání upoutávky získávají svůj výtisk.

Podpora technického vzdělávání na školách
Pravidelně podporujeme novostrašeckou základní školu v pořádání exkurzí do science center.

Vzájemná pomoc při hlídání dětí
Pravidelně v pondělí a ve středu se v Bubáčku scházely maminky s dětmi a neformálně si pomáhaly při hlídání svých potomků, aby si mohly zařídit své další osobní záležitosti.

Science Café
Přednášky a diskuse s vědci v Kavárně Kaffka, které podporujeme zejména zajištěním technického servisu.

Setkání ve Strašecí a Dětská scéna
Krajské divadelní přehlídky, při jejich pořádání spolupracujeme se Spolkem pro kulturní činnost NoStraDivadlo.

LAN Party
Přibližně 4 x do roka se konají takové malé reminiscence z počátku spolku, kde se především hrály po síti hry. LAN Party v Bubáčku tak naleznou vždy to správné prostředí.

Vzdělávání a setkávání
Zúčastňujeme se telekomunikačních konferencí a workshopů (Kam kráčejí telekomunikační sítě, NGA sítě apod.), ale i vzdělávacích akcí mimo oblast elektronické komunikace – workshopy pro pedagogy, podpora muzejní expozice (Muzeum hlavního města Praha – dům U Zlatého prstenu – dětské muzeum). Prostě hledáme cestu, jak se neustále zlepšovat, a to jak v komunikaci s našimi členy, tak v komunikaci mimo naší členskou základnu.

Jídlo
Téměř při každé činnosti hodně jíme nebo alespoň mlsáme. A to dost 🙂