317 471 380

Komunita

Mimo budování a údržby komunitní sítě, se náš spolek angažovai při pořádní dalších kulturních a vzdělávacích akcích. Zde uvádíme několik z nich

Komunitní centrum Bubáček
Všichni členové mají možnost využívat prostor pro setkávání s přáteli a dalšími členy v Bubáčku. Zde se tak vytváří prostor pro různorodé aktivity našich členů a této možnosti je hojně využíváno. Mimo osobních konzultací členů se servisními techniky (pondělí dopoledne), se zde scházejí maminky s dětmi  s programem, který si vzájemně vytváří (středeční dílny). Pravidelné jsou již i Mikulášské besídky.
Kalendář akcí v Bubáčku

Bubákov čte
v jedné z rubrik našich stránek se objevují upoutávky na zajímavé knihy, které náš spolek daruje novostrašecké knihovně.  Autoři upoutávek jako odměnu za napsání upoutávky získávají svůj výtisk.

Motýli na chvíli – 10/2018
Začátkem října 2018 dorazí do Bubáčka kukly tropických motýlů. Ve speciálně upraveném dětském koutku by tak v průběhu měsíce října mohli motýli vylétat ze svých kukel a využít pro svůj krátký život přizpůsobený prostor. Z ulice by měli být vidět bez omezení skrz prosklenou stěnu. Další projekt pro radost.

Akce pro děti
V středu bývá v Výtvarka Bubáčku, kterou v rámci našeho spolku zastřešuje Pavla Hotská. Jako bonusy jsou pak připravovány jednorázové akce. Stačí sledovat na našich stránkách v rubrice Novinky.

Podpora technického vzdělávání na školách
Pravidelně podporujeme novostrašeckou základní školu v pořádání exkurzí do science center.

Science Café
Přednášky a diskuse s vědci v Kavárně Kaffka, které podporujeme zejména zajištěním technického servisu.

Setkání ve Strašecí a Dětská scéna
Krajské divadelní přehlídky, při jejich pořádání spolupracujeme se Spolkem pro kulturní činnost NoStraDivadlo.

LAN Party
Přibližně 4 x do roka se konají takové malé reminiscence z počátku spolku, kde se především hrály po síti hry. LAN Party v Bubáčku tak naleznou vždy to správné prostředí.

Vzdělávání a setkávání
Zúčastňujeme se telekomunikačních konferencí a workshopů (Kam kráčejí telekomunikační sítě, NGA sítě apod.), ale i vzdělávacích akcí mimo oblast elektronické komunikace – workshopy pro pedagogy, podpora muzejní expozice (Muzeum hlavního města Praha – dům U Zlatého prstenu – dětské muzeum). Prostě hledáme cestu, jak se neustále zlepšovat, a to jak v komunikaci s našimi členy, tak v komunikaci mimo naší členskou základnu.

Jídlo
Téměř při každé činnosti hodně jíme nebo alespoň mlsáme. A to dost 🙂

UŽ BYLO

Vzájemná pomoc při hlídání dětí
Pravidelně v pondělí a ve středu se v Bubáčku scházely maminky s dětmi a neformálně si pomáhaly při hlídání svých potomků, aby si mohly zařídit své další osobní záležitosti.